Sekcja taneczna powstała w 2001 r. z inicjatywy ówczesnej dyr. Romany Putyry.

Pierwszymi nauczycielami byli Teresa Glapińska i Rafał Skrzypek.

Na pierwszy trening przyszło około 20 osób w różnym wieku. Grupy rozwijały się bardzo szybko i uświetniały lokalne uroczystości, jednak z czasem zaczęły jeździć na zawody, konkursy oraz przeglądy taneczne; zawsze przywoziły nagrody. Tancerze mogli korzystać z wiedzy niejednego trenera: Beaty Teśluk, Kazimierza Kopaczyńskiego  a także specjalistów zapraszanych na corocznie organizowane obozy taneczno - kondycyjne, które odbywają się już od 16 lat w czasie wakacji.

Obecnie instruktorami i opiekunami są Teresa Glapińska i Paulina Glapińska. GCK    reprezentują 4 formacje:

- grupa ABC (najmłodsza, początkująca),

- Kameleon (dzieci w wieku 11 - 14 lat, kontynuujące),

- Animator (dzieci w różnym wieku pary),

- Exit (młodzież w wieku od 15 lat wzwyż zaawansowani).

Dzięki systematycznym i profesjonalnym treningom grupy osiągnęły bardzo dużą sprawność, wiedzę i świadomość taneczną. Od wielu lat  zdobywają wyróżnienia, nominacje na wojewódzkim przeglądzie tanecznym PRO ARTE. Na festiwalach w Sulechowie, Przytocznej, Czerwieńsku, Lubsku zdobyły wszystkie możliwe miejsca na podium. Trofea i dyplomy można obejrzeć w Hali sportowej w której obecnie zespoły trenują. Nasi trenerzy są bardzo zaawansowani w życie grup i służą pomocą nie tylko na parkiecie. Pani Teresa niezmiennie od 17 lat pracuje z dzieciakami jest nazywana mamą zespołową, od nie dawna babcią zespołową. Wszechstronne umiejętności i doświadczenie taneczne pozwala na wykorzystanie różnych technik tanecznych w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych choreografii.

Paulina, która jest bardzo wymagającą trenerką swoją przygodę taneczną rozpoczęła w wieku 5 lat i żaden styl taneczny nie jest jej obcy. Dzięki przygodzie w programach YOU CANT DANCE i GOT TU DANCE jeszcze bardziej wymaga od siebie i swoich podopiecznych, jej świadomych i zdyscyplinowanych rozgrzewek mogło by się uczyć wielu nauczycieli. Zmysł plastyczny Pauliny sprzyja niepowtarzalnemu wizerunkowi grup, historie o strojach i makijażach tancerzy obiegły już województwo.

Dzięki Jakubowi Glapińskiemu zespoły mają zawsze odpowiednio dobraną, przygotowaną i oryginalną muzykę dlatego formacje są bardzo charakterystyczne i niepowtarzalne w swoim stylu.

Treningi już od wielu lat odbywają się w piątki obecnie w Hali Sportowej.

15:00 ADHD

15:45 ABC

16:30 ANIMATOR

18:00 KAMELEON

18:30 PANIE SOLO

19:00 PARY DOROŚLI