gminnecentrumkulturywkargowej

326415998 724999935676217 6294600515368160358 n

1Lekcja patriotyzmu w pobliskim lesie koło Starego Jaromierza. 78 rocznica mordu kobiet w Starym Jaromierzu.

1Mamy to! 1,5 roku przygotowań, spotkań, rozmów, narad, ścierania się różnych koncepcji i wreszcie mamy Klub, w którym gospodarzem będzie młodzież. Klub Młodzieżowy ,,Agroś" powstał dzięki uprzejmości Lubuskiego Klubu Turystycznego „Agroś”, który obiekt użyczył. W swojej formule Klub ma odpowiadać na żywotne zapotrzebowanie młodych ludzi, którzy znajdą w nim swoje miejsce na warunkach, które im odpowiadają. Klub jest reakcją na postulaty młodzieży na to, że nie mają się gdzie podziać. Od teraz macie swoje miejsce. Miejsce na działania, na kreację ciekawych pomysłów, ale też miejsce na zagospodarowanie i spędzanie czasu wolnego w formule, stylu, jaki wam odpowiada. W Klubie gospodarzem na dzień dzisiejszy są trzy grupy: sekcja fotograficzna, sekcja muzyczna - zespoły muzyczne i grupa nastwiona na działania pro-społeczne. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w działalności Klubu. Zapraszamy do kontaktu: 699 993 125.

20221210 16184910.12.2022 miało miejsce spotkanie świąteczne w Cottbus, zorganizowane przez Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie, które pełni rolę partnera dla Gminnego Centrum Kultury w Kargowej przy realizacji projektów transgranicznych. Na spotkaniu Gminę Kargową reprezentował dyrektor GCK w Kargowej Tomasz Furtak, który wspólpracuje z stowarzyszeniem z Cottbus już od 17 lat.

1Niedzielny Koncert Kolęd zespołu "Kargowiacy". W malutkiej Kaplicy w Dąbrówce w gm. Kargowa oraz w Kościele Parafialnym pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Klenicy zaśpiewaliśmy podczas Mszy Świętej i po zakończeniu swoje własne kolędy i pastorałki z tekstem Danuty Pławńskiej. Niestety nie mamy pełnego materiału a fotki wykonane zostały przed występem. Dziękujemy za zaproszenie oraz poczęstunek jak i za gromkie oklaski. 08.01.2023.

Bez nazwy 16666

2Wigilia w zespole śpiewaczym "Kargowiacy" oraz pożegnanie członkini Reginy Wienke, która odchodzi z zespołu ze względu na stan zdrowia. Krótka fotorelacja  z uroczystości. Na spotkaniu obecni byli:- p. Burmistrz - Jerzy Fabiś, z-ca Burmistrza - Marta Paron, Dyrektor GCK Kargowa - Tomasz Furtak, osoby piszące teksty:- Helena Napierała, Andrzej Okuniewicz z małżonką oraz byli członkowie zespołu: -Zofia Germaniuk, Genowefa Kolesińska, Barbara Hoffman, Wiesława Bronka. Dużym zaskoczeniem była obecność Redaktora Radia Zachód p. Donata Linkowskiego. Audycja w Radiu Zachód 19.12.2022 o godz. 06.05-zapraszamy. Organizatorem był zespół śpiewaczy KARGOWICY. 15.12.2022.

IMG 4562

11 grudnia w GCK Kargowa odbyło się XV Spotkanie Bożonarodzeniowe, podczas którego mogliśmy skosztować świątecznych potraw przygotowanych przez nasze sołectwa oraz Dzienny Dom Seniora "Senior +", a także obejrzeć występy naszych sekcji. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia.

2Gminna wigilia w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej z udziałem zespołu KARGOWICY, ZBĄSZYŃSCY SENIORZY, KARGUSIE oraz sekcji muzycznej i tanecznej. 11.12.2022.

wigilia2022 1

Mikołajki 2022

1XXV lecie zespołu "Zbąszyńscy seniorzy". Wystąpiły zespoły z woj. wielkopolskiego oraz zaprzyjażnionej gminy - Jaszkowa Górna. Z pozostałych zespołów były zaproszone delegacje. Organizatorom za zaproszenie ślicznie dziękujemy.

1Kargowiacy na XV-leciu zespołu "BOJADLANIE" - Bojadła 24.11.2022 r.

mozil

IMG 0929Dnia 10 listopada 2022 r. w przededniu rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się w naszej gminie z tej okazji uroczystość, która tradycyjnie miała miejsce pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Powstania Wielkopolskiego znajdującym się na Placu Berwińskiego w Kargowej. Podczas uroczystości odśpiewano hymn państwowy po którym nastąpiło wprowadzenie krótkim rysem historycznym związanym ze świętem wygłoszonym przez burmistrza Jerzego Fabisia. Następnie zgromadzeni mogli wysłuchać występu artystycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej. Po którym nastąpiło oddanie hołdu w postaci złożenia kwiatów oraz zapalenia zniczy przez delegacje i poczty sztandarowe.

W uroczystości uczestniczyli również: Wicestarosta Powiatu Zielonogórskiego Tadeusz Pająk oraz Radny Powiatu Zielonogórskiego Dariusz Wróblewski, radni, sołtysi, delegacje jednostek organizacyjnych, zakładów pracy, stowarzyszeń, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy gminy Kargowa.

teresa Festiwal Tanca 2022W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi z Państwa strony dotyczącymi możliwości wystąpienia większej ilości grup w tej samej kategorii wiekowej pochodzących z jednej instytucji. Gminne Centrum Kultury w Kargowej podjęło decyzję o zmianie regulaminu w tej kwestii i postanowiło zmienić zapis rozdziału II pkt. 5 dopuszczając możliwość zgłoszenia maksymalnie 2 grup w tej samej kategorii wiekowej przez jedną Placówkę.

Regulamin - pdf

Regulamin - word

Tenis 2022 1Na przełomie września i października br. na korcie tenisowym przy ul. Górnej odbyły się rozgrywki Jesiennego Turnieju Tenisa Ziemnego o puchar Dyrektora GCK w Kargowej. Zawody prowadzone były w dwóch grupach eliminacyjnych, a na koniec finał z udziałem czterech najlepszych zawodników.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Marek Krzystek, drugi był Bogdan Jóźwikowski, a trzeci Damian Maj. Puchar dla zwycięzcy oraz statuetki dla finalistów wręczyli Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś oraz Leszek Radom Kierownik Działu Sportu i Turystyki GCK w Kargowej, który reprezentował Dyrektora Gminnego Centrum Kultury. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Dąbrówka" Kargowa z udziałem i pomocą Gminnego Centrum Kultury w Kargowej.

swieto niepodleglosci 2022

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na wystawę Piwnicy Artystycznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kargowej. Wystawa czynna 4 listopada do 4 grudnia 2022 r.

plakat wystawa bol