Aktualności

1Dożynkowo na dożynkach - Sołectwo KRUSZYNA - 02.09.2023 r. i zespół "KARGOWIACY" - tam był z własnymi przyśpiewkami dożynkowymi. Pozdrawiamy zespół "DOMINANTA". Dziękujemy za zaproszenie. Do zobaczenia.

IMG 4044Dożynki 2023 - [FOTORELACJA]

lubuski piknik 1

plakatdozynki2023 1

lubuski piknik

20230703 110219Pierwsze dni Wakacjady 2023 już za nami. Odbyły się już warsztaty plastyczne, taneczne, małego majsterkowicza oraz Turniej sportowy. - Fotorelacja.

1JPGZespół śpiewaczy "KARGOWIACY" na XI Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Kolsku - 01.07.2023 r.

IMG 2867

Magiczna Noc Świętojańska została uczczona tym razem 24 czerwca 2023 r. na Kargowskiej Copacabanie. Przygotowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Animacje dla najmłodszych przeprowadzone przez ART.mazję, dmuchane zamki, liczne salwy kolorów holi, konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Komisja w składzie: Teresa Glapińska, Joanna Sikorska oraz Tomasz Furtak wyłoniła trzech laureatów. I miejsce zajął Grzegorz Piwowarski, II miejsce Monika Krzyżostaniak, III miejsce Mateusz Łukomski. Do późnych godzin nocnych grał DJ Domin.

Wieczór uświetnił cudowny występ sekcji tanecznych ADHD, ABC, Kameleon,  Animator z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej, oraz gościnnie The Toys z Zielonej Góry. Całość  widowiska pn. Noc Nenufarów – woda, światło dźwięk zostały przygotowane przez Teresę Glapińską i Paulinę Glapińską, przy choreografii Pauliny.

Serdecznie dziękujemy zarówno występującym, prowadzącym oraz wszystkim którzy uczestniczyli w tej magicznej imprezie.

gra 03Na zaproszenie Burmistrza Międzyrzecza, członkowie Klubu Młodzieżowego działającego przy GCK w Kargowej, wzięli udział 17 czerwca w historycznej grze miejskiej, zajmując na 7 zespołów 4 - te miejsce. Rywalizacja rozpoczęła się na terenie Zamku, następnie zespoły miały do pokonania zadania na terenie miasta. Oprócz wspaniałej organizacji, ważnym aspektem dla młodych osób, była integracją i praca zespołowa. Było to kolejne przedsięwzięcie, w które zaangażowana była Kargowska młodzież.

2"PO DRUGIEJ STRONIE ODRY" - Festiwal Grup Śpiewaczych - Bojadła 17.06.2023. Krótka fotorelcja.

IMG 230117 czerwca w sali widowiskowej GCK odbyły się miedzynarodowe warsztaty taneczne w tańcu klasycznym i latino "Taniec Nie Zna Granic" dla uczestników z Niemiec i Polski, zorganizowane przez zaprzyjaźnioną gminę Schulzendorf.

wakacjada 2023

1Zespoły - "Kargowiacy" oraz "Konsonans" ze Słubic na Dniach Kargowej - 03.06.2023 r.