Aktualności

SZTAB KARGOWA 2024Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy 32. Finału WOŚP za pośrednictwem strony https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ oraz w siedzibie sztabu w GCK.

Gminne Centrum Kultury w Kargowej serdecznie zaprasza osoby dorosłe w parach na WARSZTATY SALSY KUBAŃSKIEJ - 25.11.2023 

warsztaty salsy 2023

VIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Tańca Kargowa 2023 - 25.11.2023, godz. 11.00 hala sportowa ul. Górna.

festiwal tanca2023

Gminne Centrum Kultury w Kargowej serdecznie zaprasza na spektakl Teatru Fokus pt "Wściekłe widelce" 1.12.2023 r. o godz 18.00 w sali widowiskowej. Bezpłatne wejściówki do odbioru w GCK Kargowa.

teatrFokus2023

gckGminne Centrum Kultury w Kargowej serdecznie zaprasza do udziału w VIII Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Tańca, który odbędzie się dnia 25 listopada 2023 r. w sali sportowej przy ul. Górnej w Kargowej. Celem festiwalu jest miedzy innymi popularyzacja tańca wśród dzieci 
i młodzieży oraz wspólna zabawa. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada br.

1. Regulamin

2. Formularz

3. Zgoda instruktora

4. Zgoda uczestnika

2Kargowiacy na Jubileuszu Par Małżeńskich-sala Gminnego Centrum Kultury w Kargowej - 26.10.2023 r.

Z przykrością musimy powiadomić, że piątkowy występ Stand-Up Alexa Niebrzegowskiego z powodów niskiego zainteresowania zostaje odwołany. Pieniądze za bilety automatycznie powinny po kilku dniach wrócić na konto, z którego zostały kupione. Jeśli tak się nie stanie, prosimy zastosować formularz na stronie: https://www.kupbilecik.pl/zwrot/
 
stend up odwolane

Przed nami kolejna, 3. edycja Festiwalu pn.: "Chopin w Podróży”, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa lubuskiego i Burmistrza Kargowej, która odbędzie się 18 listopada br. w Kargowej.

1-sza edycja Festiwalu odbyła się, tuż po zakończonym XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie, i ściśle się z nim łączyła, gdyż w Kargowej gościliśmy, jednego z reprezentantów polskiej ekipy pianistów w Konkursie, utytułowanego wieloma nagrodami – Tomasza Maruta. Tym wydarzeniem udanie zainicjowaliśmy cykl pn. ,,Chopin w Podróży”, który przeradza się w Festiwal, i nawiązuje do pewnego wątku w biografii kompozytora, gdy w 1828 roku, 18 – letni Fryderyk wracając z Berlina do Warszawy, zatrzymał się i improwizował w Sulechowie, następnie ruszył w dalszą podróż i zapewne musiał jechać przez Kargową. Podczas wieczoru wystąpił również Richard Fischer, pianista reprezentujący zaprzyjaźnioną Gminę Schulzendorf, który również wykonał kompozycje Fryderyka Chopina. Od 1-szej edycji gościmy również w naszym mieście wybitnego chopinistę, eksperta – Jana Popisa, który zapowiada recitale artystów i wprowadza słuchaczy w magiczny świat muzyki Fryderyka Chopina, a robi to w niepowtarzalnym stylu.

II edycja Festiwalu była nie mniej atrakcyjna, można powiedzieć, że organizatorzy poszli za ciosem, gdyż na scenie Gminnego Centrum Kultury w Kargowej wystąpił Rossano Sportiello, pianista mieszkający w Nowym Jorku, który współpracuje z największymi luminarzami jazzu na świecie, występujący na największych festiwalach jazzowych na całym świecie. Swoją opinię na temat pianisty wyraził niekwestionowany autorytet muzyczny, chopinista Jan Popis, który uznał Rossano Sportiello za jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki Chopina na świecie. Na scenie wystąpili również bardzo młodzi wirtuozi i bardzo świadomi, jak na swój wiek muzycy, reprezentujący zespół The Epilogue z Zielonej Góry.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu wystąpi Włodzimierz Nahorny Trio (Włodzimierz Nahorny - fortepian, Mariusz Bogdanowicz - kontrabas, Piotr Biskupski – perkusja). Włodzimierz Nahorny, to wybitny pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer, mający na swoim koncie współpracę z najbardziej utytułowanymi muzykami. W 2000 roku wydał płytę pn.: ,,Nahorny - Chopin: Fantazja polska". Jest kompozytorem muzyki filmowej, i teatralnej, spod jego pióra wyszły znane tematy jazzowe i popularne piosenki. Jest uhonorowany licznymi nagrodami, orderami i odznaczeniami, jak Złoty Medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2021).

Ważnymi partnerami wydarzenia jest publiczność, partnerzy instytucjonalni, sponsorzy, eksperci, lubuscy winiarze, lokalni wytwórcy produktów regionalnych, którzy wspólnie tworzą atmosferę muzycznego święta.

                                                                      

Z wyrazami szacunku

Tomasz Furtak

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kargowej

 

Zrzut ekranu 2023 11 14 140954

 

Nahorny Trio Ballad Book - Informacja o trio

 

plakat 2023 POP w2 01

stand up

115-lecie zespołu "Trzebiechowianie". W pięknej sali w Swarzynicach na zaproszenie Organizatorów przybyły zespoły:- Bojadlanie, Kargowiacy, Konotopianie, Promyk z Sulechowa oraz Tęcza z Kolska. Trzebiechowianom życzzymy następonej 15-tki-dziękujemy i do zobaczenia.29.09.2023.
 

1Dożynkowo na dożynkach - Sołectwo KRUSZYNA - 02.09.2023 r. i zespół "KARGOWIACY" - tam był z własnymi przyśpiewkami dożynkowymi. Pozdrawiamy zespół "DOMINANTA". Dziękujemy za zaproszenie. Do zobaczenia.

IMG 4044Dożynki 2023 - [FOTORELACJA]

lubuski piknik 1

plakatdozynki2023 1

lubuski piknik